Visi ceļi ved uz Romu
Roma – septiņu pakalnu pilsēta – ir Itālijas apdzīvotākā un lielākā pilsēta. Tā ir pilsēta, kuras vēsturisko un arhitektūras bagātību koncentrācija ir lielākā visā pasaulē. Romas vēsturiskais centrs, Aurēlija sienas – trīs tūkstošus gadu senas būves – ieskauts, ir nenovērtējama Eiropas Rietumu pasaules kultūras, mākslas un vēstures liecība. Kopš 1980. gada gan Aurēlija sienas, gan Sv. Paula bazilika ir iekļauta UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā.
Par Romas simbolu tiek uzskatīts Kapitolija vilks – bronzas statuja, kas attēlo leģendāro vilceni, kura zīda dvīņus Romulu un Remu. Tāpat arī Kolizejs jeb Flāvija amfiteātris – senās Romas lielākais amfiteātris, kas 2007. gadā iekļauts modernās Pasaules septiņu brīnumu sarakstā (turklāt tas ir vienīgais Eiropā), kā arī Sv. Pētera bazilika Vatikānā, kura simbolizē kristietību.
Netālu no Kolizeja atrodas arī pati senākā Romas daļa – Forums, kas ļauj iejusties Senās Romas atmosfērā un apjaust tās kādreizējo varenību.
Protams, atrodoties Romā, neiztikt bez “visu dievu tempļa” – Panteona. Ne mazāk interesants būs slaveno laukumu – Campo de’ Fiori (burtiski tulkojot – “ziedu lauks”) un San Pietro – apmeklējums. Šie laukumi atrodas pasaulē mazākajā valstī – Vatikānā. San Pietro laukumā atrodas slavenā Svētā Pētera bazilika.
Roma, kas ir katoliskās ticības sirds, ir vienīgā pilsēta pasaulē, kurā atrodas neatkarīga valsts – Vatikāna anklāvs. Vairāk kā 16% pasaules kultūras bagātību atrodas Romā, turklāt 70% – visā Itālijā.